Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: korai zöngék
mindenki kedvenceLily
Adminisztrátor
20 hozzászólás
Profil megtekintése
korai zöngék
1. hozzászólás - 2015.01.09. 17:03:55
A zárt béta fázisban is várjuk javaslataitokat ebbe vagy akár témánként külön topicba is.
Pontszám: 0
kedvelt tagphysicistFérfi

22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: korai zöngék
2. hozzászólás - 2015.01.13. 14:13:01
Üdv!

első javaslatom, hogy a fórumot a játék menüsorjában is tüntessétek fel!
népszerűEwokmaci

6 hozzászólás
Profil megtekintése
3. hozzászólás - 2015.01.13. 14:22:32
ziasztok!
Nagyon örülök, hogy újraindul a hkko, sok sikert kívánok hozzá!
És ha már van egy ilyen szép fórum megkérdeznék pár dolgot.
Lehet tudni, mikor lesz a kezdés, milyen újításokra lehet számítani?
Lesznek a közeljövőben újabb kiegészítők?
Lesznek próbálkozások megint a nemzetközivé tételre? (angol lapok, külföldi játékosok)
Milyen versenyekre lehet majd számítani? Csak online lesznek, vagy terveztek rendezvény keretébeni versenyt? (Mint lol-ból, counter-strikeból, hearthstoneból vannak ugye ilyen versenyek akár nálunk is)
mindenki kedvenceLily
Adminisztrátor
20 hozzászólás
Profil megtekintése
válasz
4. hozzászólás - 2015.01.13. 14:36:33 (Válasz Ewokmaci #3 hozzászólására.)
Köszönjük szépen!

- Még nem tudjuk mikor tudunk kezdeni, nem tűztünk ki pontos időpontot. Fontos, alap-dolgok funkcionalitását teszteljük, fejlesztjük most (meglévő, ismert hibák javítása, új lapok implementálása).
- Igen, mindenképpen szeretnénk új kiegészítőt kihozni a megjelenéssel egy időben vagy azt követően néhány héttel.
- A megjelenéskori újítások kihirdetése még korai lenne, jelenleg a stabil működő verziót szeretnénk elérni, mint már írtam, az új lapok implementálásának lehetőségével.
- Mindenképpen tervezünk a Vásárcsarnok működésében átalakításokat.
- Az ismert formáktól eltérő versenyekről még szintén korai beszélni, egyelőre rendezvényeket nem tervezünk.
A hozzászólást Lily módosította 2015.01.13. 14:36:59-kor
kedvelt tagDarkStrokeFérfi

27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: válasz
5. hozzászólás - 2015.01.13. 20:02:00 (Válasz Lily #4 hozzászólására.)
A kezdés a head startot jelenti vagy az open beta-t? Ha a HS-t,akkor az OPB mikor indul?
...Mert jött a Halál komor angyala, várt,
s arcukba lehelt feketén s tovaszállt;
nem mozdul a férfi, az éjbe mered,
páncélja se rezzen a szíve felett.

George Byron: Sénakherib pusztulása
fórumozóadam

4 hozzászólás
Profil megtekintése
6. hozzászólás - 2015.01.13. 20:25:41
Hali, cuki a fórum!
A vásárcsarnokban javasolnám, hogy ne csak tizenötösével lehessen nézni a lapokat, hanem mondjuk ötven vagy százra is lehessen váltani az egy oldalon megjelenítő lapok számát. Idegesítő a sok lapozgatás.
Pontszám: 3

22 hozzászólás
Profil megtekintése
7. hozzászólás - 2015.01.13. 23:44:02
Én ugyan ezt javaslom molluszknál, hogy ne csak 15 féle lapot lehessen eladni neki, mert elég idegesítő, de főleg semmi értelme korlátozni
Pontszám: 2.33
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
8. hozzászólás - 2015.01.14. 01:11:24
Ha már a piac lett az első téma.
- ugyanazt a szűrő motort kapja meg a vásárcsarnok is mint, ami a pakliépítőben is van. Ahogy gépelem egy részét a lapnak úgy szükítse a keresést. Lehessen szűrni egy-egy játékos nevére is.
- lapok visszavétele piacról egyszerre max egy-két klikkeléssel és/vagy egy ablakban bejelölgetve a vissza veendő lapokat. Ugyanez a meghosszabbítással, lehessen akár egyszerre meghosszabbítani lapokat, akár egyesével.
- vételi ajánlatoknál ha több darabot kér egy lapból valaki, lehessen darab árat beállítani és akár több forrásból darabonként teljesíteni a vételi ajánlatot.

Gyémántos lapok:
- egyszerre visszaváltás helyett választható legyen mely lapból mennyit szeretnék visszaváltani.
A hozzászólást Tyberius06 módosította 2015.01.14. 01:13:59-kor
mindenki kedvenceZsolln

1 hozzászólás
Profil megtekintése
9. hozzászólás - 2015.01.14. 08:40:08
A tesztelőknek és később a játékosoknak lehetne nyitni egy olyan topikot ahol egyeztethetik azt az időpontot amikor ráérnek játszani.

Szomorúan tapasztalom, hogy már a béta fázisban is (de régen a játékban is) az az első játék, hogy várok valakit aki akar játszani
Erre később sem lesz időm és szerintem másoknak sem jó, hogy fél órát vár 20 percet játszik.
Mindenkinek van dolga ez tiszta, ezért legyen egy ilyen táblázat vagy fórum (és még így is közbe jöhet vmi) ahol beírjuk egy nappal, kettővel előtte, hogy mikor jó. A következő játékos jön ránéz a listára, látja hogy na ma fent vannak 5-en, holnap senki.
Egy próbát megér.
Pontszám: 3.33
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
10. hozzászólás - 2015.01.14. 08:43:49 (Válasz Tyberius06 #8 hozzászólására.)
Gyémántos lapokat cseréljük már a pékbe... Van néhány lap, ami indokoltnak tűnik, hogy (akár örökre) ott maradjon, mint pl Ősi Rúna, a többieket lehetne frissíteni, és aki kikerül gyémántos kategóriából, az mehet ezüstbe... SzvSz
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
11. hozzászólás - 2015.01.14. 11:11:03 (Válasz Mr_Wolf #10 hozzászólására.)
Én picit tovább is mennék. Van pár lap, ami azért ezüstbe erős lenne, de a legtöbb befér oda. Mondjuk teki, uszk, manacsapda, mogokok, foná, libák, sziránusz, rúna maradhat gyémánt, illetve 1-2 kivételtől eltekintve, bár nem biztos hogy kell kivétel, a szabálylapok és a jövőbeni követők umblok lehetnének csak gyémántért elérhetőek. Ettől függetlenül a visszaváltás jelen módja még problémás.
A hozzászólást Tyberius06 módosította 2015.01.14. 11:32:15-kor
kedvencSchwartz

5 hozzászólás
Profil megtekintése
12. hozzászólás - 2015.01.14. 14:05:05
Javasolnám a játék CCGvé konvertálásának megfontolását.
Pontszám: 3.75
fórumozóNZsolt

2 hozzászólás
Profil megtekintése
13. hozzászólás - 2015.01.14. 14:30:11
Sziasztok!

Csatlatkozva az előttem szólóhoz:
a tcg helyett mind a játékosok-, mind a fejlesztői oldal számára előnyösebbnek tűnik a ccg.

A vásárcsarnok teljesen kikerülhetne a játékból.
Esetleg Molluszk is, hiszen a hearthstone dustolásához hasonló visszaforgatási lehetőség sokkal korrektebb módon oldaná meg a felesleges lapok problémáját mint a meglévő 1-2... kredites felvásárlás.
Pontszám: 1.67
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
14. hozzászólás - 2015.01.14. 15:09:41
Persze le lehet programozni zsír új dolgokat, de van egy csomó, ami már van, csak "finomhangolni" kéne. Ez alatt azt értem, hogy a vérlázító pofátlanságokat fel kéne számolni:

Kredit-KK váltás: Kredit ÖSSZES funkciójáról VÉGLEGESEN lemondasz, a versenynevezést leszámítva, ezért jutalmad maximum +10%. Bullshit.
Molluszk felvásárlási rátája egyszerűen siralmas.
A gittek aránya miatt egy kispakli értékének átlaga kb 50 kredit, de lehet, hogy túlbecsültem. A gittekről nem a játékosok döntik el, hogy gitt-e, úgyhogy nem ott a hiba.

Treem és a T'urkáló után még mindig alapcsomag a nyeremény a sitngokon...

Ilyenek és ehhez hasonlók...
népszerűZöldManó

7 hozzászólás
Profil megtekintése
15. hozzászólás - 2015.01.14. 16:01:47 (Válasz Tyberius06 #11 hozzászólására.)
Szerintem a felsorolt lapok közül rengeteg problémás, ha a jelenlegi árán gyémántos marad.
pl Manacsapda, Sziránusz, Káoszlibák mind olyan lap, hogy sokféle pakliba jó belőle a 3-3, de 100 gyémánt darabja.
Nem látom indokoltnak, hogy ilyen alap lapoknál választani kelljen, hogy melyiket szeretném, az összeset viszont ilyen áron kb képtelenség összegyűjteni.
Egyedül az Ősi rúna az, ami jelen állapotában TÖKÉLETES gyémántos lap. Csak 30-ba kerül, csak 1 db kell belőle és hasonlóan univerzális. A gyémántos lapok felével az a baj, hogy olcsón se használja senki, a másik felével meg az a baj, hogy mindenkinek kéne 3, de sosem lesz rá elég gyémántja.
(Persze, ott a visszaváltási lehetőség... De az viccnek is rossz, hogy játszok az egyik paklimmal, amiben az egyik lapból van 3, utána
100 kreditért visszaváltom őket, játszok a másik paklimmal, aztán ha megint az előzővel akarok, akkor 100 kreditért ismét váltok.)
Azt megfontolandónak tartom, hogy a szabálylapok/követők legyenek gyémántos lapok, mert a sokadik felesleges szabálylapot senki sem szereti kibontani, még a Molluszkkal sem lehet megetetni, a nemgyakok csak gyűlnek, az értékesebb ritkákat meg alig lehet beszerezni.
A gyémántos rendszerrel meg lehetne oldani, hogy mindenkinek elérhető legyen, amire szüksége van, de közben ne generálódjon rengeteg eladhatatlan felesleg. Még ha a ritkák 100-ba is kerülnének, akkor sem mindegy, hogy 100 gyémántért megvan A LAP, ami kell vagy 100 gyémántért megvan EGY LAP a sokból, ami kéne.
A hozzászólást ZöldManó módosította 2015.01.14. 16:05:17-kor
Pontszám: 3
népszerűgalambd

15 hozzászólás
Profil megtekintése
16. hozzászólás - 2015.01.14. 16:51:04
Egyetértek az előttem szólókkal: A Molluszk iszonyatosan rossz áron veszi meg a lapokat.
NZsolt javaslata is megér egy misét, bár nem valószínű, hogy ezt válassza végül a fejlesztő csapat

Jó lenne, ha kapnának az emberek napi belépésért valami jutalmat és az is jó lenne, ha a kredithez másképp is hozzá lehetne jutni, nemcsak pénzért.
Valahogy tényleg azt kellene megoldani, hogy ne csak a sokpénzűek járjanak jól Nyilván értem, hogy a pénz az orientáció fő forrása, azonban személy szerint olyan dolgokra nem szívesen költök, aminek nincs anyagi megtestesülése és lehet, hogy megbukik (bár azért reménykedem, hogy idáig nem jutunk el)

Amúgy engem ez a többszöri erőforrás a Marvel Avengers Alliance játékra emlékeztet fb-n. Ott van pl. az, hogy 4-5-féle money van a játékban és ezek közül a pénzért vehető fajta is beszerezhető pénz nélkül (igaz, elég sok munkával)
Pontszám: 1.67

22 hozzászólás
Profil megtekintése
17. hozzászólás - 2015.01.14. 17:41:02
Jó sok meredek ötlet van itt azért
Idézet: galambd - 2015.01.14. 16:51:04
... jó lenne, ha a kredithez másképp is hozzá lehetne jutni, nemcsak pénzért. ...
...olyan dolgokra nem szívesen költök, aminek nincs anyagi megtestesülése ...

Ezt sose értettem... Szerintem havonta 2-3 ezret lehet fizetni egy játékért, ami egy egész hónapos jó szórakozás. A mozijegy is ennyi és 2 óra múlva már kint is vagy,ott sincs semmi "anyagi megtestesülés"* (ez amúgy mit is jelent?!), miért is lenne? Szórakozol pénzért, mindig ezt csináljuk. Egy doboz cigi se térül meg senkinek, enni meg muszáj, azt is pénzért tesszük, az mondjuk abban térül meg, hogy nem halunk meg.

Egyeztetni játékot? én pl. teljesen random lépegetek fel, ki az aki tudja előre, hogy holnap este nyolckor fent lesz? Szóval ennek sem látom sok értelmét, szerintem ez a fórum nem erre van.

Molluszknál azt is figyelembe kell venni, hogy te krediért bontasz egy paklit, akkor ne jöjjön vissza túl sok kredit, ha eladod a gitteket.

Engem leginkább a kényelmi funkciók hiányai zavarnak. A vásárcsarnokba kipakolni a lapokat egy életbe telik, megjegyezhetné azt is, hogy egy lapot legutóbb milyen áron raktam ki (vagy az is elég, ha az előző összeget megjegyzi), de legalább azt, hogy 1-3-5(ezt is mehetne 1-7ig mondjuk tetszőleges napválasztással) napok közül melyiket preferálom és ÚGY MARAD! ameddig át nem kattintom. Nincs reply az üzeneteknél. A pakliösszeállítás valamiért indokolatlanul lassan tölt be. Molluszk miért csak 15 féle lapot vesz be egyszerre? Semmi értelme.

Gyémántos lapokra egy olyan ötletem van, ami lehet nem jó, de hát ezért van a fórum: ha a mostani gyémántos lapok szépen lassan bekerülnének ezüst és zén vagy nagykiegekbe, akkor akár a szabálylapokat és későbbi követőketlehetne a helyükre tenni és megvenni gyémántból. Ezzel megoldódna a 20. bőség zavara bontása okozta idegbaj is, mivel ezekből elég egy is, az életbe nem fog elkelni a piacon, mindenki vegye meg magának gyémántból. Persze a ritkák (erdő, járj) kerüljenek sok gyémántba. Ez lehetőséget nyújt arra is, hogy a kezdő játékosok 1-2 szintlépés után már használható szabálylapokkal próbálgathassák a paklijaikat.

Verseny reward: Ne csak alappakli legyen a díj, akár lehetne egy véletlenszerű csomag is, mindenki mindig mást nyer a helyezésétől függően megfelelő értékben. De lehessen Treemet, inváziót, mindent bontani. Igen, zént is, akár random. Sőt, ezüstöt azért kapunk, ha játszunk nem? Egy verseny középmezőnye nyerhetne ezüst paklit is, ezzel is jutalmazva a játékosokat.

A vásárcsarnok kivételét abszolút rossz ötletnek tartom, maga a lapvásárlás jó dolog, mivel a befizetéseid itt testesülnek* meg, viszont jelenleg tényleg szarul működik.
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
18. hozzászólás - 2015.01.14. 18:50:37 (Válasz physicist #17 hozzászólására.)
Mondjuk nem hittem volna, hogy lesz, aki molluszk rendszere mellett szól
Én valamelyest számolgattam, és arra jutottam, hogy ha minden tételt ötszörös áron venne be, akkor már lehetne érvelni mellette/ellene egyaránt... Addig sztem semmilyen problémát nem okozna az emelés.

Van jelenleg X fajta erőforrásunk, ebből kb X-2 felesleges, a versenyrewardos rendszerekhez nekem az jutott eszembe, ez is lehet jó vagy rossz, hogy ez nekem sokkal inkább megérdemelne egy újabb erőforrást, mint mondjuk a korábban már ostorozott KK.

Szóval miért ne lehetne azt, hogy a nevezési díjakért a nyeremény egy különleges erőforrás, mely kreditarányos és egyetlen felhasználási módja, hogy paklira költsd? Nem tudom, esetleg lapra a vásárcsarnokban, de inkább ne, mert akkor vándorol a játékosok között, de lehet ezt valaki megoldja helyettem.
népszerűgalambd

15 hozzászólás
Profil megtekintése
19. hozzászólás - 2015.01.14. 18:54:04 (Válasz physicist #17 hozzászólására.)
Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy teljesen iktassuk ki a fizetős rendszert, hanem olyan legyen pl, mint a végzetúrnál.
Őskövet lehet ott is szerezni, csak kicsit nehéz a feladat.

Azért havi 2-3 ezerért megnézném, mennyi idő alatt raksz össze papíros HKK-ból versenyerős dekket és gyűjteményt.
De a papíros HKK-ra költök, mert lehet nézegetni a lapokat, saját szempont szerint rendezgetni, van egy érzése, mikor az ember kijátsza a kezéből a lapot, stb.
HKK Online-nál nincsen semmi megfogható része. Ezért van az is, hogy egyre ritkábban megyek moziba, inkább "megveszem" a filmet.

Az is egy megoldás lehetne, hogy úgy működtetni a játékot, mint a LOL-t. Sok játékkal a lapok beszerezhetőek lennének, pénzért csak prémium szolgáltatást kaphat a játékos, vagy egyedi hátteret, saját képfeltöltési lehetőséget, nagyobb időkeretet a gondolkodásra, stb.

Egyetértünk abban, hogy a követők és a szabálylapok lehetnének gyémántos lapok, ez jó ötlet szerintem.
Pontszám: 5

22 hozzászólás
Profil megtekintése
20. hozzászólás - 2015.01.14. 19:15:36
Azért azzal tisztában vagytok nem, hogy a lol, hs. stb. MILLIÓ-s nagyságrendű játékosállománnyal rendelkezik?! és elbírja a free playereket. Havi 2-3ezerből simán el lehet lenni a HKKO-ban, ha egy picit is tudsz okosan vásárolni, persze nem mondtam, hogy ez nem telik időbe, de az asztali még tovább tart, mivel ott még a cserélgetés is nehezebb, nem beszélve arról, hogy ameddig online napi szinten több tíz meccset is van lehetőséget lejátszani, akkor az asztali verzióban heti 1-2x jutsz el olyan társaságba, ahol ezzel tudsz foglalkozni. Amúgy én nem szóltam semmit molluszk mellett, csak azt mondtam, hogy ne essünk át a ló túloldalára.
Oldal: 1234567