Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: Mit teszteljek?
közkedveltxxaby
Adminisztrátor
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Mit teszteljek?
1. hozzászólás - 2015.01.14. 14:44:12
Sziasztok!

Ha felmerül benned hogy mit is tesztelj mert már úgy érzed mindent leteszteltél.
* Minden javított lapot érdemes letesztelni amit a hírekben közlünk. (Ez azért fontos mert javításkor is be kerülhetnek hibák)
* Kiváltképp érdekesek, a lap lopással foglalkozó lapok.
* Mindenféle módosítással foglalkozó lapok, növelés csökkentés, helyettesítés, árban, sebzésben, jelzőknél stb.
* Érdemes a legellentmondásosabb pakli összeállításokat is kipróbálni.
* Ha neked jött elő bug és látod hogy jött rá javítás, megpróbálni előidézni.

Ha teszteléssel kapcsolatban kérdés van ide lehet írni nyugodtan.
Pontszám: 0
közkedveltVlagyiFérfi

8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit teszteljek?
2. hozzászólás - 2015.01.21. 13:55:39
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ,hogy nem gondolkodtatok- e csak egy rövid ideig tartó open bétában ? (nem tudom olvassátok -e még a hkkfórumon a HKKO-ról szóló részt.)
Lényegében meggyorsítaná a folyamatot tesztelés szintjén. Persze nem tudom hogy mennyi időtök van ennek a programozására vagy igazából a háttérben hogyan történik ez az egész

Üdv, Vlagyi
Pontszám: 3.75
mindenki kedvenceLily
Adminisztrátor
20 hozzászólás
Profil megtekintése
3. hozzászólás - 2015.01.22. 12:59:46 (Válasz Vlagyi #2 hozzászólására.)
Szia! Gondoltunk open bétára, lesz is ilyen fázis, de még nem tartunk ott.
Pontszám: 10
közkedveltVlagyiFérfi

8 hozzászólás
Profil megtekintése
4. hozzászólás - 2015.01.23. 10:59:48
A fórumnak tekintvén az a lényege hogy ötleteljünk, vigyük tovább a játékot. Ha már van ez a pontozás kommentekre, akkor teljesen jó lenne ha a kedves lepontozó emberek fognák magukat és leírnák a véleményüket ez lenne a lényege. Lehet gondolt valamire amire mások nem.
Pontszám: 7.50
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
5. hozzászólás - 2015.03.04. 19:28:49
Egykori tesztelőtársak!
Miklós kvázi bólintott a kezdőpaklikra, amiket a jelen lapkészletből kéne összeállítani. Egyelőre gondolom csak lista szinten a pakliépítőben tudjuk összerakni őket, ha ez megvan, akkor gondolom megfontolják, hogy X embert tesztelés miatt visszaengedjenek a szerverre ezekkel játszani.

Bár a konkrét formátum (30-45 lap) nem került szóba, szerintem ösztönzés gyanánt is kezdjünk el 45 lapban gondolkodni. Én amondó vagyok, hogy első körben 45 lap a jelen lapkészletből gyakori-nemgyakori lapokból és maximum 3 darab (vagy 3 ugyanabból a lapból vagy 3 különböző lapból 1-1 darab stb... variációban) ritka lapból. Én használható paklikra szavazok, tehát ahol kell a 3 tavacska ott megkapná egyből a 3 tavacskát a kezdő stb...

Ha megkapjuk a fórumtopikot, akkor oda mehetnének a paklilisták.
Pontszám: 9.03
népszerűHofi

20 hozzászólás
Profil megtekintése
6. hozzászólás - 2015.03.05. 06:38:38
Na végre!

Vártam már!

Támogatom 45 lap! (ne bziskodjunk a 30-assal)
Pontszám: 8.33
népszerűHofi

20 hozzászólás
Profil megtekintése
7. hozzászólás - 2015.03.05. 07:01:49
Első pakli:
Teknős:
2 Antimágikus ballaszt
2 Gemina amulattje
2 Ghallai faló
1 Haragos teknős
5 Ifjú teknős
3 Kóspalaki vízszámláló
3 Kölyök teknős
3 Manakorong
3 Teknős csapda
1 Teknős Gárdista
3 Teknős hínártorony
1 Teknős leviathán
3 Teknős mágiapáncél
1 Teknős páncél foltozó
1 Teknős renegát
1 Teknős szellem
3 Teknős sziget
3 terror teknős
1 Tudós teknős
3 víztisztító teknős

A ritka tekikből beleraktam mindegyikből egyet, ezen nyilván lehet változtatni, kissé megkúrtítani, de a gy, ngy része szerintem jó lehet alapnak, és a többi paklit ehhez igazítva balanszolni...
Pontszám: 7.22
népszerűHofi

20 hozzászólás
Profil megtekintése
8. hozzászólás - 2015.03.05. 07:13:36
Fekete Horda:

2 A halál nem válogat
3 Árnyék herceg
3 Bűvös tavacska
3 Csontpozdorja
3 Gigantikus lovas
3 Gyilkos manó
3 Halál madár
3 Izombi
3 Morgan kisujja
2 Nekropolisz
3 óriás denevér
3 Sötétkor
3 Valdimár
2 Vámpírlord
3 Vámpírféreg
3 Vidám gorka
népszerűHofi

20 hozzászólás
Profil megtekintése
9. hozzászólás - 2015.03.06. 06:38:55
Bűbáj:

3 A mogokok törvénye
3 Bűvös forrás
3 Bűvös hajnal
3 Bűvös tavacska
3 Elemi argon
3 Életszívó kullancs
3 Energia ital
3 Fekete mágia
3 Halászat
3 Manaszívó kullancs
3 Mocsárláz
3 Örök kábulat
3 Ryuku átokvarázs
3 Tirranda átka
3 Zonel dala

A pakliknál, amiket írtam az alap koncepció az volt, hogy lehet benne 1-2 ritka is, ezért minden kieget, gyémántot, ezüstöt használtam.
Természetesen ez csak egy javaslat, de szerintem nem megoldhatatlan, hogy lehessen benne mindenféle lap.
Véleményem szerint a balanszolás úgy is a tesztelés része, és ha ott valamelyik túl gyengének, vagy túl erősnek bizonyul a többihez képest, akkor azon változtatni kell.
népszerűHofi

20 hozzászólás
Profil megtekintése
10. hozzászólás - 2015.03.06. 06:44:21
Gnóm:

3 Egyet mondok
3 Halászat
3 Hatalom kristály
3 Kacagó nimfa
3 Kóspalaki vízszámláló
3 Kutató fred
3 Kyorg managömb
3 Láncvillám
3 Manakorong
3 Őrült varázsló
3 Rakonc
3 Riomarilliondi
3 Trükkmester
3 Vidám Gorka
3 Zöldfülű kalandozók
népszerűHofi

20 hozzászólás
Profil megtekintése
11. hozzászólás - 2015.03.06. 06:50:48
Chara-din fattya:

3 A fattyak mentora
3 A fattyak ura
3 A fekete kos rituáléja
3 A halál nem válogat
3 Csápmester
3 Életenergia gyűjtés
3 Fattyak hordája
3 Irtóztató fatty
3 Kisebb áldozat
3 Koncentrált fatty csapás
3 kritikus tömeg
3 Metamorfózis
3 Planetáris őrdémon
3 Tomboló fatty
3 Tulajdonság loopás
Pontszám: 8.33
fórumozóadam

4 hozzászólás
Profil megtekintése
12. hozzászólás - 2015.03.07. 00:05:30
Lehetne venni kész prémium paklikat, [Akár paklierősség szerint is], amik szépen össze vannak rakva...
PL : 3 nap / 2 pakli / 40 kredit.
A kezdő játékosoknak könnyebb lenne elérni egy-egy komolyabb paklit, ha csak kis időre is, még a tapasztalatgyűjtés elején.
Ha tetszik a kezdő pakli, akkor csábító lehet a játékosnak egy komolyabb paklival játszani.
Bárki beküldhetne kész paklikat és ha más nem,néhány hozzáértő játékos kiértékelése után be lehetne rakni egy prémium pakli vásárlás fül alá.
Pontszám: 5.80
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
13. hozzászólás - 2015.03.07. 13:20:17
Repülő lényes hordaszerűség:

3 Fejvadász
3 Gyilkos manó
3 Óriás denevér
3 Vámpírféreg
3 A halál nem válogat
3 Bűvös tavacska
3 Tirranda átka
3 Megelőző ütés
3 Morgan kisujja
2 Hordaparancsnok
2 Átokkirály
2 Mesteredző
2 Khirr, a barbár
2 Manakorong
2 Monozoid
2 Őrült varázsló
2 Tüskés hólyag
1 Zu'lit sárkánya
1 Lávasárkány

Idézet: adam - 2015.03.07. 00:05:30
Lehetne venni kész prémium paklikat, [Akár paklierősség szerint is], amik szépen össze vannak rakva...
PL : 3 nap / 2 pakli / 40 kredit.
A kezdő játékosoknak könnyebb lenne elérni egy-egy komolyabb paklit, ha csak kis időre is, még a tapasztalatgyűjtés elején.
Ha tetszik a kezdő pakli, akkor csábító lehet a játékosnak egy komolyabb paklival játszani.
Bárki beküldhetne kész paklikat és ha más nem,néhány hozzáértő játékos kiértékelése után be lehetne rakni egy prémium pakli vásárlás fül alá.

Én ezt nem annyira tartom jó ötletnek. Szerintem nem cél az, hogy játékosok kvázi béreljenek paklikat, a cél az lenne, hogy az emberek gyűjteményt építsenek. Gondolkodjunk mielőtt baromi jó ötletek születnek... De komolyan! Egy szépen összerakott pakli több ezer kredit. Ha mondjuk egy kontrollt veszünk alapul, akkor 4-6000 kredit simán lehet a vége. Mondjuk ez egy jobb pakli, ezt mondjuk 100 kreditért bérli (azt felejtsük el, hogy 2 paklit 3 napra), ami azt jelenti, hogy egy játékosnak legalább 40-szer kell kibérelni egy ilyen paklit ahhoz, hogy 0-ásra visszajöjjön a 4000 kredit fejlesztői oldalról. 6000 kreditnél 60-szor. Ahhoz, hogy ez kiadó oldalról megérje, legalább 500 kreditnek kéne lenni paklinként, mert akkor 8-10 alkalomból már visszajött a pakli ára, viszont játékos oldalról nézve, ha már 4000-6000 kreditet ráköltesz bérlésre, akkor ezt ráköltöd lap vásárlásra és van egy paklid, ami a tiéd, amit szabadon variálsz és amit aztán tovább adhatsz (noh jó, a jobb lapokat belőle).
Plusz mi a garancia, hogy nem "mindenki" a legjobban összerakott prémium paklit választaná és azzal kommandózna versenyen. Annak aztán lenne értelme. Ebben az esetben egyből átesne a dolog a ló túloldalára, mert az egész rendszer pay-to-winné válna. Mert hát azért fizetsz a "jobb" pakliért, hogy nyerj vele.
Az a baj, hogy néhány ötlet annyira átgondolatlan. A kezdő játékos kapjon olyan paklit (erre vannak a kezdőpaklik, ezt szeretném elérni), amivel eséllyel játszhat élvezetesen úgy, hogy nem verik folyton meg erősebb paklikkal, sőt saját kezdő szintjén szintén kiegyensúlyozottan van esélye győzelemre. Ha komolyabb paklit akar, akkor játsszon sokat, építsen gyűjteményt stb...
Plusz akárki elé odavágsz ilyen prekoncept paklikat attól még nem tanult meg vele játszani. Kibérli 3 napra, de mivel rohadtul nem foglalkozott a pakli építéssel így ideje se lesz rá, hogy végig gondolja, mit mivel hogyan, ha pedig azt fogja tapasztalni, hogy fizetett a prémium pakliért, de még így is elverik (igaz, hogy a saját hibájából, mert egy jó pakli még nem ad tapasztalatot a használatához), az egész játéktól megy el a kedve. Profi játékosnak meg megvan a saját készlete ehhez.
Pontszám: 8.74
népszerűHofi

20 hozzászólás
Profil megtekintése
14. hozzászólás - 2015.03.07. 21:02:30
A kezdő játékosok "védelmében", érdemes lenne megfontolni egy olyan paklitípust, hogy: kezdő pakli.

Ugyan úgy lehetne játékot nyitni, mint 4 színt, vagy a többit, de ebben csak a fix kezdőpaklikkal lehetne játszani.
Ezeket a paklikat jól letesztelhetnénk, és nem maradna túl nagy különbség köztük. Ez alatt azt értem, hogy fogjuk a mondjuk 10 paklit és elkezdjük őket egymás ellen összehangolni úgy, hogy mindegyik játszik mindegyik ellen, ami a többit 10-ből 7-szer megveri, azt vagy gyengítjük, vagy a többit erősítjük. Igaz lennének olyan paklik, amik az az egyik ellen erősebb, a másik ellen gyengébb, de akkor sem lenne olyan, hogy a kezdő pakli egy versennyel találkozna szembe, aminek csak egy kimenetele lehet.

Fentiek alapján, mindenkinek lenne 1-2 alap paklija (lehet egy amit alapból kap az ember, esetleg kreditért vásárolhat, valamint küldetés teljesítésért is lehetne kapni), és ezekkel a paklikkal lehetne úgy egymás ellen játszani, hogy azok között minimális erőfölény eltérés van, amit a szerencse, és a játéktudás simán kompenzálhat.

Nem tudom mennyire fogalmaztam érthetően, de remélem, hogy úgy hangzik, ahogyan kigondoltam.
Pontszám: 8.56
népszerűlendoo

42 hozzászólás
Profil megtekintése
15. hozzászólás - 2015.03.09. 11:56:59
Nem rossz ötlet...
De mi lenne ha...?
Ezt egy kicsit továbbgondolva: mi lenne, ha minden lapnak lenne egy "értéke", ami azt jelezné, hogy mennyire erős az a lap. És pakliösszeállításnál a lapok erősségének összértéke látható lenne (pl. PvP-nél). Ha jön valaki játszani, akkor látnánk, hogy a pakli amivel nyitotta a PvP-t mondjuk 15000-es erősségű. És mondjuk lenne egy kapcsoló, amit kipipálhat, hogy csak ilyen erősségű pakli ellen akar játszani (pl. lenne a határ +-20%???). Ennél sokkal erősebb vagy sokkal gyengébb paklival nem is tudnánk belépni a játékába... Így nem lenne ahhoz az 5-10-20 kezdőpaklihoz kötve és így nem is kellene állandóan tesztelgetni a paklikat sem. Csak a lapok erősségét kellene néha korrigálni, mikor kijön egy új kieg és a lap túl erőssé válik vagy éppen legyengül...
Pontszám: 7.58
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
16. hozzászólás - 2015.03.09. 22:51:44
Manó pakli

3 alattomos manó
3 bűvös tavacska
3 cselvetés
3 csontpozdorja
3 egyet mondok
3 gyilkos manó
3 harcias manó
3 hatalom kristály
3 manakorong
3 vidám gorka
3 ryuku őrtorony
2 fekete kos rituáléja
2 hordaparancsnok
2 kapzsi manó
2 csúzlis manó
2 fehér manó
2 manókirálynő

Az igazi ugye a zöld (sheran) színnel lenne és a vizi manóval, illetve fenyőőr manóval a jelenlegi lapkészletet nézve, de míg előbbi csak ritka, az utóbbi egy majdnem UR kategóriás VIP lap, kvázi beszerezhetetlen, amíg esetleg újra ki nem adják, szóval azokkal felturbózni a paklit nem lehetséges, így maradt a fekete szín a zöld helyett. De mivel sok a még kiadatlan manó és egész változatosak, ki tudja, valszeg lehetne jobban összerakni.
Pontszám: 8.75
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
17. hozzászólás - 2015.03.11. 16:17:17
Még jó, hogy felnéztem, én tökre nem erre gondoltam srácok...
Össze készülök/készültem rakni egy kallerdekket, de alapnak gondoltam, hogy gyngy pakli lesz, a tieitek meg tele vannak ritkákkal. Látom, hogy darabra nem annyira sok, csak teljesen más elv szerint gondolkodtam. Most akkor mennyi ritka lehet benne, és miért pont annyi? Ennek kezdődekknek kéne lennie az én felfogásom szerint, ami azt jelenti nálam, hogy adjon egy koncepción alapuló játékélményt, némi winrate-tel, és egyben jelöljön ki egy tök egyértelmű fejlődési irányt - például a kocepció ritkáinak a begyűjtése. Ilyen szempontból mondjuk a 3 trükkmestert durva túlzásnak érzem, még ha 1 lenne, akkor azt mondom, oké, ez valami demo-verzió, jó a lap, de ha támaszkodni akarsz rá, akkor szerezz még kettőt.

Tyber, egyengess el ebben a kérdésben lécci, aztán prezentálom a kallert, meg szerintem a blokkot.

W
Pontszám: 9.17
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
18. hozzászólás - 2015.03.11. 16:24:43 (Válasz Tyberius06 #13 hozzászólására.)
Idézet: Tyberius06 - 2015.03.07. 13:20:17
Repülő lényes hordaszerűség:

3 Fejvadász
3 Gyilkos manó
3 Óriás denevér
3 Vámpírféreg
3 A halál nem válogat
3 Bűvös tavacska
3 Tirranda átka
3 Megelőző ütés
3 Morgan kisujja
2 Hordaparancsnok
2 Átokkirály
2 Mesteredző
2 Khirr, a barbár
2 Manakorong
2 Monozoid
2 Őrült varázsló
2 Tüskés hólyag
1 Zu'lit sárkánya
1 Lávasárkány

Nagyon hiányolom ebből a pakliból a piros lámpás házat, Dornodon összvissz 6 lappal van bent, nem gondoltál rá Eleniossal inkább? 3 piroslámpás a 3 tirranda helyett, és mivel pótoltad a leszedést, ki lehetne tenni legalább 1 őrült varázslót és a maradék helyet pszi mesterrel (eléggé hasonló az őrült maggerhez) vagy eknagorhuval pótolni, bár utóbbi drága. Legszarabb esetben a kissé klisés energiaital, AVAGY kismassza. A Plámpás ház nem lassítja jobban a paklit az építés miatt mint egy őrült varázsló, max akkor ha utóbbit rögtön bedobod halál nem válogatnak...

Vélemény?
A hozzászólást Mr_Wolf módosította 2015.03.11. 16:31:32-kor
Pontszám: 9.17
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
19. hozzászólás - 2015.03.11. 19:35:30 (Válasz Mr_Wolf #17 hozzászólására.)
Wolf: idézet a Miklóssal folytatott levelezésemből:

És konkrét paklik kellenek, amikre egyszerűen ki tudjuk cserélni a mostaniakat. Finomhangolásra van utólag lehetőség, de én biztos nem tudok a mostaniaknál jobb paklikat összerakni.

Szóval röviden: kezdőpaklik, konkrét listával, meglevő lapokból, ez működhet

A ritka lapok az én kezdőpaklis ötleteléseimből emelődtek át. Hofi ezt tovább értelmezte annyiban, hogy mint fentebb idézetben is szerepel: "finomhangolásra utólag is van lehetőség". Én úgy gondoltam, hogy fixen 45 lapos kezdőpaklik, amik a 45 db lapból max. 3 darab ritkát tartalmaznak. A 45 lapos kezdőpakli mellé kapna minden kezdő kb. 15-20 random gyakori-nemgyakori lapot (ez a része még csak említve volt, konkrétan nem lett lebeszélve, de mivel semmire nem kapok reakciót így nemtom, hogy ignorálják, átsiklottak felette vagy szimplán leszavazták.). Egyelőre fixen nincs arról szó, hogy lehet e benne ritka vagy sem, mert nem érkezett ellenérv fejlesztői oldalról, igazából semmilyen konkrét reakció, csak a fentebbi idézet.
Azon javaslatot, hogy az új kiegészítők tervezésekor vegyék figyelembe a kezdőpaklikat és ha jelenik meg a koncepcióba illeszthető gyak-nemgyak, akkor azzal legyen update-elve a pakli szimplán félre lett értve, mert Miklós úgy értette, hogy kifejezetten a kezdőpaklikhoz gyártsanak új lapokat, pedig nem erre gondoltam.
Pl. ha netalán kapna a varkaudar etnikum új gyakori-nemgyakori varkaudart, akkor ezt figyelembe véve át lehetne tesztelés alatt szerkeszteni a varkaudaros kezdőpaklit.
Ha megnézed az én két paklimból a manóban 2 manókirálynő a ritka, a másik pakliban egy szerencsétlen láva sanyi meg egy jobb zulit sanyi. Az ezüst lapokat a még nem publikált varkaudar pakliba pakoltam bele, de pl. gyémántos lapokat nem tennék kezdőpakliba (így teki szellemet sem). És ha végül létrejön az, hogy amikor egy-egy etnikum kap gyak-nemgyak erősítést egy új kiegészítővel és azon lapokból kerülne a kezdőpaklikba is, akkor az ezüst lapokat is elhagynám és csak normál lapokból állnának a kezdőpaklik.

Apropó repülőlényes paklimhoz:
Az elenios eszembe jutott, csak a piroslámpás ház nem, ezért nem azzal a színnel csináltam végül meg.

Ennek kezdődekknek kéne lennie az én felfogásom szerint, ami azt jelenti nálam, hogy adjon egy koncepción alapuló játékélményt, némi winrate-tel, és egyben jelöljön ki egy tök egyértelmű fejlődési irányt - például a kocepció ritkáinak a begyűjtése.

Az 1-1 ritkát ezért is gondoltam. Láthatja, hogy a koncepció részét képezik és hogy több is kéne belőlük, plusz vonzóbb lehet abból a szempontból, hogy elmondhatja neki is van ritka lapja, és hogy jófej a fejlesztés, hogy adott belőlük.
Pontszám: 8.43
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
20. hozzászólás - 2015.03.12. 14:41:02
Rhatt (blokkoló):

Ritkák:
1 Impulzus
1 Rhatt sárkánya
1 A bölcsek kívánsága
1 Palabadanavakri

Nem gyakorik:
2 A bölcsesség dala
1 A lélek súlya
3 Az akarat ereje
2 Espada
3 Megkövesedett sün
1 Régi dallam
2 Rhatt bűbája
2 Rhatt oltára

Gyakorik:
3 A nyugalom pillanata
3 Antimágikus blokkolás
3 Ganüid mágusfaló
3 Kutató Ferd
2 Méniach, a zöld
3 Ozohrat megoldása
3 Picinyke csoda
3 Rhatt markában
2 Rhatt papja

Összesen 45 lap, ebből 17 lény lap.
Természetesen ennél sokkal gyorsabb paklit is össze lehetne állítani, remélem, hogy ennél nem kell gyengébb a többi kezdőpakli mellé. A 4 ritkából 2 Zénes, és az összértékük nem éri el a 200-at (150-et).
Pontszám: 7.78
Oldal: 12