Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Helyzetjelentés
népszerűDaReMoN

5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Helyzetjelentés
41. hozzászólás - 2015.03.29. 21:32:32
nem jön ki? te se Magyarországon élsz akkor... - 0,5perc volt ki googlezni és fáradt vok tovább keresgetni -

http://www.hwsw.hu/hirek/53291/hwsw-hup-microsoft-fejleszto-kutatas- fizetes.html

ez lapján csak a 350-ből, csak az online fenn tudna tartani 1et (nem a legjobbat, de 1 pályakezdő a 2kezét összetehetné)

hozzátenném, hogy csak én és 2 haverom fejenként 50-100k körül fizettünk be amíg ment, és ha elindulna én most is fizetnék, ha látnám, hogy akarják hogy ez működjön, ha van bug ha nincs, eddig is leszartam, örültem, hogy játszhattam

ha a stabill bevételt megoldanák (1általán nem hülyeség a megkapod az összes lapot 1 havidíjért felvetés) semmi problémájuk nem lenne
Pontszám: 7.58
kedvelt tagDarkStrokeFérfi

27 hozzászólás
Profil megtekintése
42. hozzászólás - 2015.03.30. 10:14:34 (Válasz DaReMoN #41 hozzászólására.)
Idézet: DaReMoN - 2015.03.29. 21:32:32
nem jön ki? te se Magyarországon élsz akkor... - 0,5perc volt ki googlezni és fáradt vok tovább keresgetni -

http://www.hwsw.hu/hirek/53291/hwsw-hup-microsoft-fejleszto-kutatas- fizetes.html

ez lapján csak a 350-ből, csak az online fenn tudna tartani 1et (nem a legjobbat, de 1 pályakezdő a 2kezét összetehetné)

hozzátenném, hogy csak én és 2 haverom fejenként 50-100k körül fizettünk be amíg ment, és ha elindulna én most is fizetnék, ha látnám, hogy akarják hogy ez működjön, ha van bug ha nincs, eddig is leszartam, örültem, hogy játszhattam

ha a stabill bevételt megoldanák (1általán nem hülyeség a megkapod az összes lapot 1 havidíjért felvetés) semmi problémájuk nem lenne

Eddig ezzel értek a legjobban egyet.

Havi 2k HUF/kopf minden lap használhatóságáért - zseniális.

2k HUFot egy ember egy hónapra szerintem simán megengedhet magának, viszont ha csak 100an játszunk(annyian biztos összejönnénk már az elejétől) az 200k HUF, csak az első hónapban. Ez persze nem fedezné azonnal a programozót, de szerintem ez az első 1-2 hónaptól még nem várható el. Ha hosszútávon akar sikeres lenni a HKKO, akkor ahhoz bizony befektetésre van szükség a Beho részéről.

A havi előfizetéssel hasonlítana a játékok többségéhez, ami azért fontos, mert ez sokkal inkább kivitelezhető, mint a virtuális-cserélgetés. Szerintem nem vagyok egyedül, aki nem csak 1-2 paklival szeretett korábban sem játszani, hanem kedvfüggően, hatalmas skálán mozogva - és akkor mindenki úgy állíthatná össze a paklit, ahogy neki tetszik, tehát nem fordulna az elő, hogy egy normál versenyen azért kapok ki, mert a másik illető több pénzt költött a játékra.

Problémának csak az merülhetne ebből fel, hogy akkor nyilván mindenki agyonrakná a paklit arannyal, tehát a bronz-ezüst lapoknak leáldozna - de én ezzel sem értek egyet, hiszen vannak játékmódok. Pl. lehetne olyan, hogy korlátozva van a pakliba berakható ritkák száma,stb.

A havi előfizetéses rendszer talán az eddigi legjobb ötlet. Biztos vagyok benne, hogy fél-1 év elteltével már nyereséges lenne számotokra is, és azért azt sem szabad elfelejteni, hogy nyilván ti sem úgy kezdtétek a HKKt anno, hogy full nyereséges volt. Nyilván ott is voltak jobb és rosszabb hónapok/évek, de ettől még nem zártatok be.
A hozzászólást DarkStroke módosította 2015.03.30. 10:16:09-kor
...Mert jött a Halál komor angyala, várt,
s arcukba lehelt feketén s tovaszállt;
nem mozdul a férfi, az éjbe mered,
páncélja se rezzen a szíve felett.

George Byron: Sénakherib pusztulása
Pontszám: 5.72
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
43. hozzászólás - 2015.03.30. 11:46:12 (Válasz DarkStroke #42 hozzászólására.)
Imádnám ahogy a fizeto játékosok kb max 3 különböző paklival kiberelik az osszes 4 szin jutalmazott helyeit. A piacra gyakorolt hatásait is számításba vettétek? Gondolom ez meg nem pay to win szerintetek, bar erdekelne hogy akkor mi az...
Pontszám: 8.09
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
44. hozzászólás - 2015.03.30. 12:29:11 (Válasz Mr_Wolf #43 hozzászólására.)
Havi előfizetéses rendszer esetében gondolom a piac mint opció mehetne is a kukába, mivel teljes lapkészlettel játszol, max a gyémánt és az ezüst lapok képeznék a gyűjtögetés részét, azokkal meg egyébként sem lehet kereskedni. A problémáim ezzel (és ezt anno már felvetette másfél hónapja lendoo, akkor se lelkesedtem a havidíj ötletéért), hogy a játék gyűjtögetős aspektusát megöli, és azokat a felfedezéseket is, hogy mondjuk xy-nak épp nincs kreditje megvenni valami fullos ritkát, szóval egy kevésbé fullos, de használható és ezért meglepő gyak-nemgyakkal helyettesíti azt. Egy ilyen megoldás uniformalizált paklikat eredményezne mindig az épp aktuális erőviszonyoknak megfelelően, attól függően mi kap épp valami durva spoilert. Persze egy idő után lenne kísérletező kedvű a folyamatos nyerésbe belefáradó user, aki alternatív megoldásokkal próbálkozik, de ha túl sikeres lesz, akkor másolni fogják ergo megint megy minden az uniformalizálódás felé.
Ha már havidíjas rendszer, akkor olyan megoldás, hogy a havidíj egy része levásárolható alapon, ergo te döntöd el, hogy mire költesz, ez nem öli meg a kereskedelmet és nem lesz egyből egysíkú a meta sem.

Persze a havidíj nem oldja meg azt az alapvető problémát, hogy az ingyenes játékok dömpingjében a HKKO semmit nem tud nyújtani, amiért az átlag user havi rendszerességgel fizetni hajlandó volna. Mert a tapasztalat azt mutatta, hogy akik jöttek majd gyorsan távoztak azért tették, mert INGYEN nem jutottak kellő sebességgel lapokhoz és fizetni érte nem akartak.

Plusz CSAK a teljes lapkészletért én se volnék hajlandó fizetni rendszeresen. Ahhoz hogy havidíjat fizessek nagyon durván rendbe kéne tenni az oldalt (a bugok csak egy része, de ott vannak a kényelmi funkciók, a használhatatlan levelező rendszer, a szintén gáz gyémánt visszaváltási rendszer, a brutál gáz piacra kirakós vagy visszavevős rendszer, az ingame chat felület stb.), és nem lenne elég az, hogy csak örülhetek, hogy játszhatok, mert szétnézek és van 50 millió egyéb játék (akár online, akár offline, akár kártya, akár egyéb), amivel ugyanúgy el tudom ütni az időm. Egyéként én is beletoltam 50+K-t játékba.

Persze lehetne trükközni, hogy kezdésnek X hét ingyen játék és mondjuk reménykedés, hogy a user annyira megkedveli, hogy X+1 után már fizessen érte (mondjuk ehhez kapna bónuszokat, de teljes lapkészlet mellett milyen bónuszokat kaphatna, aminek valós értéke lenne, jah és teljes lapkészlet mellett mi lenne a versenyek jutalmazása??? - ez csak most jutott eszembe )
Szóval szerintem nem jó a havidíjas rendszer, mert lenne 50-100 ember aki előfizetne, de ők nem tartják el a játékot.
Pontszám: 7.34
népszerűDaReMoN

5 hozzászólás
Profil megtekintése
45. hozzászólás - 2015.03.30. 18:06:19
1st leírom én mint csinálnék, utána a valószínüleg vita tárgyát képező részeket indoklom

havidíjas rendszer (2-3k huf) 2-3 hét ingyenes 'azt döntse el akar-e játszani vagy nem -> a delikvens megkapja az összes lapot már amennyi lehet a pakliban 1-3-5 meg pl az ilyen charadin fattya x50
a bugos lapokat kiveszem a játékből és maradnak talonban a teszt serveren ( mindet aminek akár 1 kombója vagy 1 képesség nem működik megfelelően )
kitörlöm a 30 lapos módot
kitörlöm a kredit rendszert
kitörlöm a piacot
5-10 szinttel kisebb játékos ellen nem játszhatsz, csak ha haverok ( csak barátlistás mód ) vagytok, azért pedig nem járna se TP se rúna
1szerre csak 1 hónapot lehet befizetni-lásd később, ha már megy és marad akkor maxx 3at

elindul a játék, 2-3 hét után ugye itt az a 100 ember aki valószínűleg fizetne az MIN. 200k huf - adó= ~ 140k, várok 3 hónapot -> 420k - fenntartás kb -120k = 300k, felbérelek 1 programozót maxx 3 hét alatt megcsinál 80-100 lapot perfectre (mert ez a dolga, és matyee-nak se volt több idő) és így mehet tovább, bevétel persze még nincs de ez csak 100 ember és egy jó kiindulás a Miklós úgyse ebből akart meggazdagodni, ez csak a szívügye

itt van nekünk a mi lelkes kis csapat, akiknek köszönhetően ugyebár elindult a tesztszerver meg ez az egész ötletbörze, na ők lehetnek felváltva a support, dehát mi dolguk is lenne, ha egy eddig hiányzó programozó megoldott mindent ami eddig probléma volt, nekik maradna a kommunikáció és azok a részek amihez értenek, ebbe nem látok bele

ha megy a szekér jöhetnek az új ötletek, fejlesztések ( rúna, kristály lapok, unlock-olható pve, meg pl. bugyik vagy minek hívtuk azokat a kártya védő színes képes fóliákat)

indoklások

-2-3k huf az semmi, nekem kb ennyibe kerülne csak az utam havonta 1szer pestre ahol max 10-20 meccset tudnék lenyomni, egy verseny meg még ennél is nagyobb befektetés
-megoldódott a piac, a csere, a multi acc ( hacsak valaki a multi accját nem pénzeli, de az meg csak a behónak jó ) probléma
-az összes kártya megléte ugyebár megoldja a problémát, hogy valaki összerak 1 decket ami verhetetlen mert jól húz vagy jól huzat/dobat/counterel stb. mert akkor összerakja más is azt akkor lássuk mitkezd a saját deckje ellen
-nincs kredit nincs vip és a kényelmi funkcióknak sincs további értelme, mindenkinek 50 deck vagy végtelen stb.
nincs balhé abból, hogy valaki nem kap meg valamit amit elvárt (pl. hogy bedőlt az előző és eltűnt a pénzünknek még a nyoma is) mert amíg fizetnek a népek addig megy a szerver és a player megkap mindent, ha be fog dőlni letiltják az előre fizetést és volt-nincs jövő hónaptól
-nem marad TCG? és? ahogy mondtátok az van bőven
-nem nyújt újat? ez HKK, mindegyiknél jobb, mert ez a magyaroké és a külföldiek hülyék hozzá, és én spec nem is tudok olyan hasonló online kártyajátékról, ahol megkapnád a teljes lapkészletet és szabadon építhetsz decket belőle
-ingyenességre hiába hajtotok, aki ingyen akarja tolni játszon asztalit a meglévő lapjaival, vagy kérjen kölcsön haverjaitól, ne az online-ra költött pénzemen élősködjön, vagy kérjen apucitól-anyucitól minden nap kólára és össze is jön 10 nap alatt a havidíj ( ha 2L-esre kér akkor 6 nap, IGEN 6 KÓLA ÁRA KÖNYÖRGÖM.... )

kösz, ha valaki végigolvasta

ja igen, verseny díjazás: pl. szint x valamennyi TP, hogy kb 50-35-20 % kijöjjön egy adott szintnek, rúnák, játékos avatárok, élő versenyre autómatikus bekerülés, ha meg tudja/akarja oldani az odajutást, x gyémánt, stb. gondolom van a behónak valami kreatív csapata akik jobban értenek ehez mint egy kertépítő
Pontszám: 7.20
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
46. hozzászólás - 2015.03.30. 18:17:42 (Válasz DaReMoN #45 hozzászólására.)
Rövid távon bevételt szerzel, 3-4 hónap alatt kinyírod a játékot. Egyébként nem iszom meg 6 kólát egy hónapban, tudom, nem ez volt a lényeg. Nem oldod meg az uniformitás gondját, nem oldod meg a magas szintű playerek motivációját, nem oldod meg a pay 2 win jelleget, nem véded meg a kezdőt az azonos szintű mastercard player ellen. Egyúttal viszont (és ez az uniformitásból jön) maximalizálod a random szerepét a játékokban.

Ugyanazt mondom Tybernek is, mint neked: nem azért írok 3-4 sorban véleményt, mert hosszabb nincsen, hanem mert annyira képtelenül rossznak tartom az elképzelést, hogy szétcincálni is sajnálom rá az időt. Meg Tyber úgyis megírja a kisregényét.
Pontszám: 8.06
népszerűDaReMoN

5 hozzászólás
Profil megtekintése
47. hozzászólás - 2015.03.30. 19:11:31
jah, de 3-4 hónapig ment a játék, és ki tudja lehet működött, a többi verzió a "túl nagy elvárások" miatt esélytelen az enyém működHET

nem pay to win hanem pay to play... a lapokon kívül mivel nyernél, ha nem azzal, hogy 1re jobban átlátod? a papír versenyeket se nyered meg, ha meg is veszed az összes erős pakli összes lapját

kinyírtam a játékot? most nem is él és belátható távon belül sincs, az én felvetésem maxx 1 hónap előkészület

nem is akartam profitot termelni.. minden bevételt megkapott a programozó... aqki röhög a markába hogy iylen hülye vagyok, hogy kirázza a kisujjából és mág fizetek is érte 100k-kat

nincs motiváció? ha a több gyémánt, vagy UR nyeremény vagy akármi amit a bahós PR-osok kitalálnak nem motivál, akkro semmi nem fog, mondtam, hoyg ez nem az én posztomminek védeni a kezdőt? ott az összes lap, ott a fórum, ott a blog szarásig koncepciókkal, és ha elveri a mastercardos? összerakja ő is...

a randomot meg kifejthetnéd mert így semmi értelme magában

nem értem mit nem lehet megérteni abban amit írtam, de ha valami orbitális nagy baromság akkor azt valszeg valaki kifejti, hameg valaki sajnálja rá az időt, akkor nem is értem minek ide posolgatni
Pontszám: 6.55

27 hozzászólás
Profil megtekintése
48. hozzászólás - 2015.03.30. 19:22:26 (Válasz DaReMoN #47 hozzászólására.)
Motiváció: Légy te a legjobb.

Kétlem, hogy ennél a játéknál ennél több motivációra szükség lenne. Esetleg 2 hetente/havonta rendezni egy olyan versenyt, amin bárki ingyen indulhat, és a végeredmény(ek) alapján felállítunk egy toplistát, hogy ki (jelenleg) a legjobb játékos. Ha pedig már jó ideje működik ez a koncepció, akkor "az év játékosát" is lehet majd díjazni (az átlaghelyezések alapján, amiket ezeken a "nagy" versenyeken elértek az emberek), aztán közönségdíjat is kiosztani szavazás alapján, hogy a közösség hogy látta, ki játszott a legjobban, stb. stb.

Valóban, nem pay2win, hanem pay2play, a kettő nem ugyan az. Ami korábban volt az pay2win, amit mi mondunk, az pay2play. Az elején 1 hét ingyenes periódus bőven elég szerintem; ha valaki végigmegy a feladványokon, majd utána neki áll játszani, 1 hét alatt legalábbis lövése lesz róla, hogy miről van szó, és eldöntheti, hogy befizet-e vagy sem.
A hozzászólást DarkStroke módosította 2015.03.30. 19:26:37-kor

Pontszám: 6.28
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
49. hozzászólás - 2015.03.30. 22:28:41 (Válasz DarkStroke #48 hozzászólására.)
Annyit felreertettem, h nem tunt fel h a fizetés kizárólagos lehetoseg lenne nem szabadonvalasztott. A legjobbnak lenni tipusu motiváció jeleznem eddig is jelen volt a játékban egy csomo mas mellett is, amik egyittesen sem voltak elehgendoek arra h az atlaguser havi 2-3k hufot költsön. Tehat az ötlet vegeredmenyeben arrol szol h csökkented a motivációt cserébe kötelezővé teszed a támogatást. Ha ebben nem latod azt, hogy ez legfeljebb rövid távon lehet sikeres, hosszu tavon pedig biztos bukás, akkor hiaba is magyarázom.

27 hozzászólás
Profil megtekintése
50. hozzászólás - 2015.03.30. 23:00:39 (Válasz Mr_Wolf #49 hozzászólására.)
Én magamból indulok ki. Engem soha nem motivált az, hogy meglegyen X lap, engem idegesített az, ha nem volt meg. Esélyegyenlőséget teremt, ráadásul azt bátran állítom neked, hogy aki nem hajlandó 2.000 forintot (2 doboz cigi árát) arra költeni EGY HÓNAPBAN, hogy minden lapot használhasson (nyilván pl. URek kivételek stb stb), na az tényleg ingyenélő, a mai világban semmi nincs ingyen, éppen ezért ez nem támogatás, hanem ha tetszik havidíj, amivel mindenki jól jár.
A hozzászólást DarkStroke módosította 2015.03.30. 23:01:19-kor

Pontszám: 6.39
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
51. hozzászólás - 2015.03.31. 00:29:58 (Válasz DarkStroke #50 hozzászólására.)
Yepp, pontosan ez a probléma, hogy magadból indulsz ki. Egyenlőség és unalombafullasztás között van némi különbség. Amiről te beszélsz az megkívánná, hogy havi szinten jöjjenek kisebb nagyobb kiegészítők és ugyanakkor még nem tisztázott, hogy a versenyekre milyen jutalmak lennének. Illetve szépen elkerülöd az uniformalitás problémájára való reagálást.
Az egyenlőség nem feltétlen jó. Mindenkinek van ugyanaz a 600 lap, de mivel írod, hogy a bugos lapokat kiszednéd a játékból ez a versenyképes koncepciókat 1-re redukálja: a kontrollra. Köszi, nos aki utálja a kontrollt és az azzal való vagy az ellen való játékot, azt ki is lőtted.
És én meg bátran állítom neked, hogy elenyésző kisebbség, aki tényleg fizetni akarna vagy tudna a játékért havi 2-3k hufot, a magyar meg egyébként is rohadt ingyenélő nép, szóval add hozzá a képlethez. Plusz mint írtam lentebb, azért hogy "csak" játszhasson nem éri meg fizetni, főleg ettől egy deka előnyt nem élvez. Ráadásul ilyen esetben tényleg csak az döntene, hogy ki tudja jobban maxolni a rúnákat a gyémántért és onnan építkezni, mert az egyetlen különbséget a paklik között a gyémántos lapok használata jelentené, ami 30 lapnál édes kevés.
Ha van 2-3 ezer lap online és ehhez 10-20 különféle vagy kicsit ugyan hasonló, de más jellegű versenyképes koncepció és ezeken kívül még úgy 20-50 egyébként nem versenyerős de pvp-ben használható mókakoncepció, és mindezek 95 százalékban BUG MENTESEK, nah akkor lenne értelme mindenkinek a teljes lapkészletet odaadni, mert ennyi lehetőségből már nem áll fenn az uniformalitás veszélye és ezzel együtt az unalomba fulladásé. Ez nem 1 hónap hanem 1-2 év és masszív tesztelés 2000+ lapra...

És ha elkezdek egy játékot, főleg ilyet, akkor nem 3-4 hónapig akarok vele játszani, hanem amíg meg nem unom (Heartstone élt 2 hónapot), plusz ha már nem önszántamból fizetek, hanem rá vagyok kényszerítve a pay-to-play miatt, akkor azért kapjak valamit cserébe, mert a játék önmagában kevés.
Pontszám: 6.84
népszerűMr_Wolf

41 hozzászólás
Profil megtekintése
52. hozzászólás - 2015.03.31. 09:51:16 (Válasz DarkStroke #50 hozzászólására.)
Elvi kerdest csinálsz belole de tobb okból sem javasolom:
Egy olyan játékról beszelunk ami eddig kétszer dőlt be, mindkétszer anyagi okok miatt de ugy h többek megítélése szerint a mindenkori vezetés financiális politikája hagyott maga utan kívánnivalót. én erre annyit mondtam h a döglött macskamat nem biznam a behora nemhogy a pénzemet.

Ingyenelove degradalni azokat akik ilyen projektet nem akarnak kötelezően támogatni azt eleg modortalan dolognak tartom. Nem biztos h ingyenélő csak lehet h masra hasznosabban költi a pénzét. Harmadreszt ugye meg az ingyenelok is potenciális ellenfeleid, jatekostarsaid. Ha most az itteni forumbol indulunk ki, ha bevezetik a fizetosseget, akkor te 0-24 játszhatsz daremon ellen, mert tyber es en nem fogunk fizetni, mas meg nincs. Ja hogy nem negy emberre gondoltal. Nyugi én sem, a felezest probalom érzékeltetni. Egyebkent epp a távozik miatt lesz magasabb a havidíjatok, mikozben megfelelő motivacioval akcióval stb lehet h én is fizetek ha annak van célja és értelme.

Harmadreszt n+1 ember mondta h csak akkor jon vissza, ha visszakapja a lapjait mert azokért mar megdolgozott, nem kezdi elölről. Ezen kisse mindig mosolygok, mert a befizetesedert jogot biztosan nem vett a user arra hogy feltételeket szabjon, de aztán mar itt is olvasom, hogy masok ne éljenek ingyen a fizetős jatekosokon, hogy pakolod el ebben a vilagkepben azt, hogy nullazod anyagi értelemben az eddigi eredményeit mindenkinek? Nem csak arrol beszelek, amit befizetett azt meg akar vissza is lehetne adni, de a nyeremenyei, a cserélt vagyona stb... Az tényleg latszik hogy magadból indulsz ki, de akkor lobbizz erősebben a pve fejlesztésekert mert pvpzni nem nagyon tudsz majd.
kedvencAmph

22 hozzászólás
Profil megtekintése
53. hozzászólás - 2015.03.31. 11:47:29
Srácok itt vitáztok valamin, ami eleve „halott” dolog.
Annyira divat most a TCG játék, viszont annyira le van maradva a HKK Online mindenhez képest (komolyan néhány facebookos TCG játék szebben és átláthatóbban néz ki, mint ez), hogy ennek csak akkor lenne jövője, ha 3-4 hivatásos programozó újrakezdené ezt és az elvárásoknak megfelelő kártyajátékot írna.

Akkor talán még időben megjelenne, hogy „megülje” ezt a divatot és magához csábítson akár párezer játékost. Durván 6 hónap alatt ezt az egészet rá lehetne ültetni egy 3D-s kliensbe (főállású programozókkal, ahogy írtam), lehetne bétát futtatni, közösségi finanszírozást megpróbálni, persze ehhez pénzt kéne beleölni.

Sokat gondolkoztam azon, hogy megérné-e ezt garázsprojektként elvállalni, fejleszteni, de egyrészt látva a hozzáállást Beho részéről, gondolom még a jogokért/grafikákért és irdatlan pénzt kérnének el.

Másrészt meg garázsprojektben ez minimum 1 – 1,5 év, addigra már annyira késő van, hogy csak valami újdonsággal lehetne komolyabb játékosbázist szerezni és a komolyabb alatt átlag 600-1000 játékosra gondolok / nap, olyan újdonsággal amit a HKK nem ad meg, hiszen a legtöbb TCG ugyanígy működik, pláne hogy a HKK gyakorlatilag egy Magic „másolat”, vagyis az ihlette..

Amiből nagyon jó online TCG játék van és fél(vagy egy éve) jött ki belőle egy vadonatúj változat, ami hogy is mondjam… A menüt leszámítva rohadt jól sikerült.

Sajnálom, hogy ezeket írtam, mert szerettem a HKK-t, de garázsfejlesztőként nagyon benne vagyok ebben a témában (nem a kártyajátékban, hanem úgy általánosságban a játékokban, a játékfejlesztésben, az ezzel járó üzletpolitikákban stb.), hiszen ez a feladatom, hogy reálisan fel tudjam mérni az ötleteket, a lehetőségeket, a piacot, gondolkodjak játékos és fejlesztő fejjel stb. és valljuk be Magyarországon nincs akkora tábora ennek, hogy csak hazafi játékosokból megéljen ez a játék, külföldön meg gyakorlatilag senkinek nem mond semmit a HKK név, hiszen ismeretlen a számukra, tehát nekik egy teljesen új „terméket” kéne eladni és így is kéne hozzáállni

Egyébként, ha lenne fölösleges pénzem akkor simán nekiállnék ezt leprogramozni, csupán a közösségért, aztán vagy lesz valami belőle, vagy nem. De sajnos nincs felesleges pénzem arra, hogy szervert béreljek majd idővel, hangokat vegyek/tegyek bele, grafikákat készítessek az UI-hoz stb. :/
A hozzászólást Amph módosította 2015.03.31. 15:02:56-kor
Pontszám: 7.93
népszerűlendoo

42 hozzászólás
Profil megtekintése
54. hozzászólás - 2015.03.31. 18:58:38
A havi díjas formátumnál azért lennének korlátok az elgondolásom szerint.
1. A havi díjért cserébe csak a lapkészlet egy része lenne hozzáférhtő. Pl. alap-pakli, nagykiegek. A kiskiegek és egyéb exluzív kiadások, UR-ek továbbra is piacolhatóak lennének. Csak nem pénzért venné meg az ember, hanem XP-ért, amit versenyeredmények után, lejátszott meccsek után... stb. kapna... És a lapkészlet is csak elviekben lenne korlátlan, mert az összegyűjtött XP szabna határt annak, hogy mennyi ritka-lap férne be a pakliba... Egy kezdő pl. 2-3-at tudna csak berakni a paklijába, mert nem lenne többre XP-je. DE! Ahhoz, hogy többet is használhasson nem valódi pénzt kellene invesztálnia a játékba (azt már megtette, mert havidíjat fizetett), hanem "csak" játszania kell. Ahogy gyűlik az XP, egyre több és több ritka lapot tudnak egyszerre berakni a paklijába.
Ha emlékeztek még, erre volt az a gondolatmenetem, hogy pl. egy olyan extrém helyzetben mikor egy kezdő megnyerne pl. egy UR-t, jobban járna ha eladná a piacon (XP-t kapna cserébe érte) semmint megtartsa, mert a paklijába úgysem tudná csak hetek-hónapok múlva berakni, mert nem lenne elég XP-je, hogy értelmes paklit rakjon össze mellé. Szóval ez szabna határt a full-ritka pakliknak. A juzerek rá lennének "kényszerítve" arra, hogy a gyakori-nemgyak lapokat is használják. Itt jönne képbe a kreativitás, hiszen elméletben a lapok többségéhez hozzáfér mindenki. Csak az XP-je szab határt annak, hogy milyen paklit épít. A mostani rendszerben a kreativitásodnak a pénztárcád szab határt és semmi olyan nincs a játékban ami játékra ösztönözne... Kivéve a gyémántgyűjtögetés, de az is inkább csak az elején. Jó lenne ez ha jól ki lenne egyensúlyozva... És a kezdők kérdését is jól meg lehetne oldani vele. Nincs kezdőpakli, hiszen értelmét veszti. PvP-ben pl. csak egy bizonyos %-határon belül lehetne belépni a játékba. Ha játékot nyit egy kezdő pl. 500 XP-értékű paklival, akkor nem csatlakozhatom hozzá 55000 XP-s überpaklimmal, hanem csak mondjuk 400-600 Xp összértékű paklival. Mindenkinek többféle paklija lenne, hiszen csak így tudna játszani. Jelenleg 1-3 paklit váltogat a nagytöbbség. Sok hátránya van ennek a "fizzess a lapért" rendszernek. Tudom, hogy csakis pénzből élhet meg a HKKO, de ha elsősorban a játékra összpontosítanak a fejlesztők, akkor abból később (és itt a későbbön van a hangsúly) jó eséllyel lehet profitot is remélni. Végső soron mi, játékosok fogjuk eldönteni, hogy mi lesz a HKKO sorsa.
Az biztos, hogy egy havidíjas finanszírozási rendszer sokkal élvezetesebb és kreatívabb játékot vonna maga után.
Hozzáteszem, én a jelenlegi rendszert is elfogadtam és költöttem is a játékra mikor megtehettem, de mivel megvan már a lapkészlet legnagyobb hányada nem tudom hogyan támogathatnám a HKKO-t. Ez a teher a kezdőkre hárulna, azok viszont ahogy nő majd a lapkészlet úgy riadnak majd vissza a "feneketlen kúttól" amibe hiába hányják bele a rengeteg pénzt. Már a legelején visszalépnek és inkább keresnek mást...
A havidíj jobb lenne. (pont)
Pontszám: 7.03
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
55. hozzászólás - 2015.04.01. 13:55:04 (Válasz lendoo #54 hozzászólására.)
Ez mondjuk már érdekesebben hangzik, amit nem old meg ez sem, hogy a teljes lapkészlettel mit kezdenek azok, akiknek már megvan a teljes lapkészlet, vagy közel a teljes lapkészlet, mert összeszedték az előző fejlesztésben, szóval ők kb első körben a semmiért fizetnek (mégegyszer). Azon mondjuk én is gondolkodtam, hogy bármilyen restart esetén, ugyan az összegyűjtött lapok azok maradnának (bár ha a Beho úgy döntene - nem fog, így is a hátuk közepére nem hiányzik nekik ez a project, bár én elgondolkodnék a helyükben, hogy a szupertitkos és kb ugyanúgy pénzhiány miatt 0án álló projectet jegelném és ezt venném előre, mert ebben most lehetne kraft, amíg fellendülőben van az asztali is -, hogy új alapokra helyezi az egészet, és csinálna egy teljesen új kiadássorozatot a meglévő lapokból, csak kicsit jobb elosztásban, kivéve a fölösleget stb és egy ésszerűbb kezdőpaklit pakolna össze, akkor egy ilyen havidíj/lapkészlet egy része felállásban nem biztos, hogy annyira elviselhetetlen lenne a full reset; persze némi kompenzáció fejében a régi játékosokra tekintettel), de a statisztikákat lehetne resetelni, mert jelen állapotba kurvára nincs jelentőségük.

De mindez úgy is szép ábránd.
Egyébként tényleg kíváncsi lennék, hogy mennyi kéne Miklóséknak ahhoz, hogy berúgják ezt a projectet. Milliók, gondolom, de mennyi.

Idézet: Amph - 2015.03.31. 11:47:29

Sokat gondolkoztam azon, hogy megérné-e ezt garázsprojektként elvállalni, fejleszteni, de egyrészt látva a hozzáállást Beho részéről, gondolom még a jogokért/grafikákért és irdatlan pénzt kérnének el.

Hm... rossz a megközelítés. Vagy nemtom, Péter (matyee) anno megvásárolta a jogokat, most a jogok visszakerültek a Behohoz és a project fejlesztésre van kiadva (jelenleg elakadva) bérmunkába, de a jogok maradnak a Behonál, mindennel együtt. Szóval a kérdés, hogy Neked megérné e bedolgozni a Beho-nak és fejleszteni ezt a játékot (akár új alapokról), úgy hogy a jogok maradnak a Behonál? Ez a project egyébként is jegelve van. A kérdés, hogy az itt leprogramozott dolgok, mennyire vihetők át másik rendszerbe - lehet tök hülye a kérdés/felvetés, mert én meg tök hülye vagyok a programozáshoz.
Mert megvenni ismét a jogokat a Behotól és úgy bepróbálni a projectet, mint tette azt az első fejlesztés is, eléggé nagy hülyeség lenne, hacsak nincs mögötted (írtad, hogy nincs) akkora anyagi bázis (milliók), amit nem sajnálsz kidobni az ablakon és egy fullra kidolgozott terv a marketingtől az utolsó csavarig a szerverpolcban...
Pontszám: 6.84
népszerűDaReMoN

5 hozzászólás
Profil megtekintése
56. hozzászólás - 2015.04.01. 17:13:26 (Válasz Amph #53 hozzászólására.)
Amph!

Te úgy is átlátod ennek az egész dolognak az anyagi vonzatát. Olvasd át légy szíves figyelmesen azt a postot amiben leírtam én mit csinálnék, és ha közel sem reálisak a számok akkor reagálj rá valamit kérlek.

ugyebár akiknek megvolt a lapkészletből akármennyi vagy az egész azoknak most semmi nincs se a neten se sehol, maxx valahol 1 winyón ami áram alatt sincs, tehát ha az ötletem véletlenül megtetszene a behónak és elindulna, persze ha a számok közel stimmelnek akkor mindenki örülhetne, hogy 1általán megy a játék, ha nem is csak nekik van meg a lapkészlet, de 1általán tud játszani.

uniformitás dologot nem igazán értem. valaki összerak 1 decket és szarrá ver mindenkit, vagy ötletes vagy ilyesmi, aki teheti az is összerakja és játszik vele, ez eddig is így volt, és tök mind1 hogy bárki összerakhatja vagfy csak 3 ember aki szarrá kreditezi a szervert, - márha erre értettétek az uniformitást

nem csak 1 versenyképes koncepció maradna, az meg hogy az elcseszett NMI a kontrollt nyomta tele spoilerekkel és évekkel előrébb van a lapkészlete mint a többi decknek nem, az én hibám
de akkro tessék, onnan is lehet tiltani lapokat azt kész a balance
ott lesz még a fókusz, a blokk, a tűz, a teki, lassan járj, meg mittom én mik voltak 1általán (meg az első körös decket is könnyű volt 45re bővíteni csak kevesebb votl az esélye az 1.körös győzelemnek )

ja és ismétlem, hogy a számításom alapján, 3 havonta le van programozva 80-100 lap ami azért elég jó, főleg hogy most nem is megy az egész
és persze van programozó is aki megoldja azokat a problémák, amiket liliék nem tudnak

lehet, hogy az öteletem finomításra szorul, de ha amph átolvassa és időt áldoz rá, hogy kicsit átszámolja akkor lehet, hogy legalább működő képes

1ébként csak beírtam a goggle-ba hogy szerverbérlés kiadott 130k találatot, és az elsőre kattintva 18k huf+ÁFA ( amit a behó mint cég ugye visszaigényel ) egy szervergép bérlés /hó de ennél gyengébb is elfuttatná ezt a böngészőn alapuló játékot

ja igen Amph! nem akarunk nemzetközi vizekre evezni, és nem is kell ennél jobb grafika vagy akármi, pár háttér csere azt' csók a családnak...
Pontszám: 7.14
népszerűlendoo

42 hozzászólás
Profil megtekintése
57. hozzászólás - 2015.04.02. 05:56:27 (Válasz Tyberius06 #55 hozzászólására.)
Idézet: Amph - 2015.03.31. 11:47:29

Én másképpen el sem tudom képzelni az indulást.
Mindenképpen ilyen fejlesztésben kellene gondolkozni.
A "történelem" számos alkalommal példázta már azt, hogy így is el lehet indulni.
ATARI, Google, Hattrick... sorolhatnám 100-ával az ismert és kevésbé ismert garázs-project-eket. Valójában nem kell más csak 2 db programozó, hogy beinduljon, ahogy Miklós is kérte tőlünk már 2 alkalommal is.
Az ilyen 3D-s csili-vili programozást meg nyugodtan el lehet felejteni. A HKKO nem erről szól és el sem hiszem, hogy egy HKK rajongó egy ilyen on-line verzióról álmodna...
Persze lehet csinosítgatni-szépítgetni, de ez kb. a harmincadik megoldandó probléma lenne az én listámon és csak akkor kerülne az élre ha a garázs-project már kinőtte magát 110 emeletes üvegpalotává...
Pontszám: 7.92
népszerűHofi

20 hozzászólás
Profil megtekintése
58. hozzászólás - 2015.04.02. 07:08:40
Látvány tervek?
Akkor is játszottunk, amikor Hörcher rajzok voltak. Ez a játék nem a speciális effektekről szól.
Ha van, aki leprogramozza, akkor beindulhat, ha nem, akkor nem.
Ahhoz, hogy a játékosok kapjanak, nem új rajz kell, hanem új lap. Ha fejlődik a játék, bővül a lapkészlet, van miért fizetni, akkor a játékos is marad, és a tulajnak is megéri.

Az, hogy ezek milyen alapon működjenek, azon ráérnénk akkor vitázni, ha már van alapja.
Én, személy szerint egyik megoldástól sem zárkóznék el. A havidíjas dolognál is lehetne olyan például, hogy XP, vagy győzelem után kedvezmény járna. Ez csak egy ötlet, de abban biztos vagyok, hogy ingyen nem tud működni, mert igenis vannak költségek. Ha jön ki új lapkészlet, akkor van miért fizetni.

Lehet én látom túl egyszerűen a dolgot, de szerintem így működik ez. Lehetne még reklámokat megjelentetni az oldalon, talán az is segítene valamit.

Az biztos, hogy áldozni kell a játékra ahhoz, hogy működjön.
Pontszám: 7.13
kedvencAmph

22 hozzászólás
Profil megtekintése
59. hozzászólás - 2015.04.03. 09:57:49
Írtam sokat, rengeteget
Nem fogom ide berakni, mert megzavarodna tőle a Behó fóruma.

Reagáltam, vagyis igyekeztem reagálni mindenkinek a hozzászólására és elmondani a véleményemet, ami nem is vélemény, mert ez nem az én véleményem igazából.
Ez leginkább tapasztalat, megfigyelés és "tudás" ami a játékipar elmúlt éveinek változásaiból és a leendő irányából jön, kiegészítve néhol egy-két tényleges tudással, ami a játéktervezésről és játékpszichológiáról szól.

Lényeg, hogy felraktam drive-ra, mindenki elolvashatja (írtam tartalomjegyzéket, aki csak bizonyos részeket akar elolvasni), lehet megjegyzést hozzáfűzni és az alábbi linken elérhető:

https://docs.google.com/document/d/1jpPpb704hYJxqjJ64EZq40g9Oy2P8EkJYp3bZhmE3lY
A hozzászólást Amph módosította 2015.04.03. 10:09:59-kor
Pontszám: 8.61
népszerűTyberius06Férfi

81 hozzászólás
Profil megtekintése
60. hozzászólás - 2015.04.04. 18:13:46 (Válasz Amph #59 hozzászólására.)
Hát, tömény anyag. Egyébként elgondolkoztató, de a Beho nem nagyon fog ezen gondolkodni, és az intenzitást tekintve, mennyire aktívan követik a fórumot, szerintem a,megosztott doksit küld át az emailjükre, mert ott hamarabb olvassák, mint itt.
Pontszám: 7.15
Oldal: 1234